Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy,

Prezydium Związku Zawodowego Przemysłu Elektromaszynowego w Zakładach Mechanicznych „BUMAR-ŁABĘDY“ S.A. podjęło decyzję, że odwołuje (zawiesza) zaplanowaną na dzień 12.05.2023 r. manifestację pod siedzibą Polskiej Grupy Zbrojeniowej w Warszawie. Prezydium naszej organizacji związkowej odracza manifestacje ze względu na deklaracje złożone przez Premiera - Mateusza Morawieckiego oraz Ministra Obrony Narodowej – Mariusza Błaszczaka na spotkaniu z pracownikami Spółki BUMAR w dniu 26.04.2023 r. Panowie Premierzy przekazali, że w Zakładach Mechanicznych „BUMAR-ŁABĘDY“ S.A. będzie produkcja Krabów, a także centrum serwisowania i napraw dla czołgu Leopard.

Minister Obrony Narodowej – Mariusz Błaszczak przekazał procownikom Spółki Bumar, że dla Łabęd jest to szansa na rozwój firmy w przyszłości, ale dla niego argumentem jest przede wszystkim duże doświadczenie załogi, nizwykle cenna wiedza i niezwykle cenne umiejętności.

Prezydium ZZPE w ZM „BUMAR-ŁABĘDY“ S.A. zawiesza manifestację i daje tym samym czas w okresie paru miesięcy na podpisanie stosownych umów przez Zarząd Spółki Bumar. DZIĘKUJEMY SERDECZNIE za wsparcie i solidarność z naszą organizacją związkową.